  • 300AWDP4R2BLKM1QE
300AWDP4R2BLKM1QE
advertisement
Manufacturer No:
300AWDP4R2BLKM1QE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-300AWDP4R2BLKM1QE
Package:
Datasheet:
300AWDP4R2BLKM1QE
Description:
Quantity:
In Stock : 2453
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
300AWDP4R2BLKM1QE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    300A
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Paddle
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 13.14mm x 7.20mm