  • 3094-391JS
3094-391JS
advertisement
Manufacturer No:
3094-391JS
HK JDW NO:
79-3094-391JS
Step5Bar-code shipping tag
3094-391JS
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    220MHz
  • Q @ Freq
    70 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    70
  • Q Factor
    70
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C