  • 3094-683FS
3094-683FS
advertisement
Manufacturer No:
3094-683FS
HK JDW NO:
79-3094-683FS
Step5Bar-code shipping tag
3094-683FS
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    67mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    11Ohm Max
  • Max DC Current
    67mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Q Factor
    65
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm
  • Radiation Hardening
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    3094
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm