  • 3110MS-10W-B30-B00
3110MS-10W-B30-B00
advertisement
Manufacturer No:
3110MS-10W-B30-B00
HK JDW NO:
567-3110MS-10W-B30-B00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 80X25.3MM 100VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3110MS-10W-B30-B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.529lb 239.95g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2009
  • Series
    MS
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    6.50W
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Current Rating
    110mA
  • Approval Agency
    CE, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    3000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    24.0 CFM (0.672m3/min)
  • Noise
    31.0 dB
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)