  • 3110MS-12W-B30-A00
3110MS-12W-B30-A00
advertisement
Manufacturer No:
3110MS-12W-B30-A00
HK JDW NO:
567-3110MS-12W-B30-A00
Description:
NMB TECHNOLOGIES 3110MS-12W-B30-A00 AXIAL FAN, 80MM, 115V, 110mA
Step5Bar-code shipping tag
3110MS-12W-B30-A00
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Power (Watts)
    6.50W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    6.5W
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • Max Power Dissipation
    6.5W
  • Current Rating
    90mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 20°C
  • Static Pressure
    0.220 in H2O (54.8 Pa)