  • 3115RL-04W-B70-E00
3115RL-04W-B70-E00
advertisement
Manufacturer No:
3115RL-04W-B70-E00
HK JDW NO:
567-3115RL-04W-B70-E00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3115RL-04W-B70-E00
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.452lb 205.02g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2010
  • Series
    3115RL
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    13.8W
  • Max Power Dissipation
    13.8W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    1.15A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    6500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    91.8 CFM (2.57m3/min)
  • Noise
    56.0 dB(A)
  • Voltage Range
    7V~13.8VDC
  • Static Pressure
    1.044 in H2O (260.0 Pa)
  • Height
    38mm