  • 315NHG03B
315NHG03B
advertisement
Manufacturer No:
315NHG03B
HK JDW NO:
256-315NHG03B
Package:
Rectangular, Blade
Datasheet:
Description:
FUSE SQUARE 315A 500VAC/250VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
315NHG03B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 315NHG03B.
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Rectangular, Blade
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    2.953Lx2.362W x 2.480 H 75.00mmx60.00mmx63.00mm
  • Feature
    Indicating
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating (Amps)
    315A
  • Voltage - Rated AC
    500V