  • 3214W-1-503G
3214W-1-503G
advertisement
Manufacturer No:
3214W-1-503G
HK JDW NO:
103-3214W-1-503G
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD
Step5Bar-code shipping tag
3214W-1-503G
  • Resistance
    50kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet, Potentiometer
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    3.9mm
  • Base Part Number
    3214W
  • Military Standard
    Not
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Height
    5.08mm
  • Length
    4.826mm
  • Width
    3.5306mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.209 H 4.80mmx3.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C