  • 322CNQ030
322CNQ030
advertisement
Manufacturer No:
322CNQ030
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-322CNQ030
Package:
PRM4
Datasheet:
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C PRM4 Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
322CNQ030
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    PRM4
  • Supplier Device Package
    PRM4 (Non-Isolated)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10mA @ 30V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    560mV @ 150A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    30V
  • Current - Average Rectified (Io)
    150A