  • 3269W-1-201GLF
3269W-1-201GLF
advertisement
Manufacturer No:
3269W-1-201GLF
HK JDW NO:
103-3269W-1-201GLF
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD
Step5Bar-code shipping tag
3269W-1-201GLF
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    L BEND
  • Weight
    425mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.293 H 6.35mmx4.32mmx7.44mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    6.36mm
  • Base Part Number
    3269W
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    300V
  • Size Code
    2517
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Ganging Number
    1
  • Height
    7.4422mm