  • 3296Y-1-252LF
3296Y-1-252LF
advertisement
Manufacturer No:
3296Y-1-252LF
HK JDW NO:
103-3296Y-1-252LF
Description:
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3296Y-1-252LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.395 H 9.53mmx4.83mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    4.83mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Height
    10.033mm