  • 3299P-1-204LF
3299P-1-204LF
advertisement
Manufacturer No:
3299P-1-204LF
HK JDW NO:
103-3299P-1-204LF
Package:
Datasheet:
3299P-1-204LF
Description:
Res, Cermet, 200Kohms, 300Wvdc, 10+/-% Tol, -100, 100Ppm-Tc, 3938-Case Rohs Compliant: Yes
Step5Bar-code shipping tag
3299P-1-204LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Weight
    992.233309mg
  • Series
    Trimpot® 3299 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.240 x 0.375 Face x 0.240 H 6.10mmx9.53mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
  • Base Part Number
    3299P
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.22mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3824
  • Rated Temperature
    70°C
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    25
  • Taper
    Linear
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Height
    6.096mm