  • 3329H-1-254LF
3329H-1-254LF
advertisement
Manufacturer No:
3329H-1-254LF
HK JDW NO:
103-3329H-1-254LF
Description:
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 4.57mm) Pin Thru-Hole Tube
Step5Bar-code shipping tag
3329H-1-254LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.180 H 6.35mmx4.57mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.78mm
  • Rated Temperature
    85°C
    260 deg
  • Outside Diameter
    6.35 mm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    4.572mm