  • 3329H-1-472LF
3329H-1-472LF
advertisement
Manufacturer No:
3329H-1-472LF
HK JDW NO:
103-3329H-1-472LF
Package:
Datasheet:
3329H-1-472LF
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4 RD TRIMPOT 4.7K ST CERMET
Step5Bar-code shipping tag
3329H-1-472LF
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.180 H 6.35mmx4.57mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
    1
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    4.572mm