  • 3329H-1-502
3329H-1-502
advertisement
Manufacturer No:
3329H-1-502
HK JDW NO:
103-3329H-1-502
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3329H-1-502
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    Round - 0.250Dia x 0.180 H 6.35mmx4.57mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Color
    White
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3329H
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Lead Length
    6.78mm
  • Working Voltage
    300V
  • Rated Temperature
    85°C
    1
  • Taper
    Linear
  • Rotation Angle
    260 deg
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    4.572mm