  • 3329W-1-203LF
3329W-1-203LF
advertisement
Manufacturer No:
3329W-1-203LF
HK JDW NO:
103-3329W-1-203LF
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3329W-1-203LF
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.260 x 0.330 Face x 0.330 H 6.60mmx8.38mmx8.38mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    White
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Subcategory
    POTENTIOMETER
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    6.1mm
  • Construction
    Trimmer Pot
  • Base Part Number
    3329W
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Lead Length
    7.75mm
  • Size Code
    2624
  • Rated Temperature
    85°C
    1
  • Taper
    Linear
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Rotation Angle
    240 deg
  • Diameter
    6.6mm
  • Height
    8.382mm