  • 3365/24-300SF
3365/24-300SF
advertisement
Manufacturer No:
3365/24-300SF
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-3365/24-300SF
Package:
Datasheet:
3365/24-300SF
Description:
Flat Cable 24Conductors 28AWG 91.44m Tinned Copper Gray/Red Edge 300V Roll
Step5Bar-code shipping tag
3365/24-300SF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Insulation Material
    PVC
  • Weight
    4.626642 kg
  • Conductor Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Positions
    24
  • Max Operating Temperature
    105 °C
  • Min Operating Temperature
    -20 °C
  • Color
    Grey, Red
  • Pitch
    1.27 mm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    24
  • Insulation Resistance
    10 GΩ
  • Voltage
    300 V
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    91.44 m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Cable Pitch
    1.27 mm
  • Ribbon Width
    30.48 mm
  • First Conductor Mark
    Red
  • Voltage Rating
    300 V