  • 3386H-1-104T
3386H-1-104T
advertisement
Manufacturer No:
3386H-1-104T
HK JDW NO:
103-3386H-1-104T
Step5Bar-code shipping tag
3386H-1-104T
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.375 H 9.53mmx9.53mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    10.41mm
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    3386H
  • Adjustment Type
    Side Finger Adjustment
  • Height
    9.525mm