  • 3386P-EY5-105LF
3386P-EY5-105LF
advertisement
Manufacturer No:
3386P-EY5-105LF
HK JDW NO:
103-3386P-EY5-105LF
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3386P-EY5-105LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H 9.53mmx9.53mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Height
    4.826mm