  • 34ADP22B1M7RT
34ADP22B1M7RT
advertisement
Manufacturer No:
34ADP22B1M7RT
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-34ADP22B1M7RT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
34ADP22B1M7RT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle, Vertical
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    34A
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Bushing Thread
    1/4-40
  • Actuator Length
    5.08mm