  • 34ASP12B4M7GT
34ASP12B4M7GT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP12B4M7GT
HK JDW NO:
330-34ASP12B4M7GT
Quantity:
In Stock : 16481
Step5Bar-code shipping tag
34ASP12B4M7GT
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold, Silver
  • Mount
    Brackets, Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Insulation Material
    DIALLYL PHTHALATE
  • Housing Material
    STAINLESS STEEL
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    34A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    6.858 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Sealing
    EPOXY
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • PCB Hole Count
    5
  • Bushing Length
    0.28 inch
  • Body Height
    20.32mm
  • Length - Termination
    0.125 inch
  • Actuator Length
    5.08mm