  • 34ASP21B1M1RT
34ASP21B1M1RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP21B1M1RT
HK JDW NO:
330-34ASP21B1M1RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP21B1M1RT
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2011
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    16.51mm
  • Body Breadth
    12.7 mm
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Contact Current(DC)-Max
    0.02A
  • Sealing
    EPOXY TERMINAL SEALED
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Bushing Thread
    1/4-40
  • Contact Current(AC)-Max
    0.02A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    .02A@20VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .02A@20VDC
  • Body Height
    12.06mm
  • Actuator Length
    10.41mm