  • 34ASP32B3M6RT
34ASP32B3M6RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP32B3M6RT
HK JDW NO:
330-34ASP32B3M6RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP32B3M6RT
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 6.35mm Dia
  • Bushing Thread
    1/4-40
  • Actuator Length
    6.86mm