  • 34ASP41B2M2RT
34ASP41B2M2RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP41B2M2RT
HK JDW NO:
330-34ASP41B2M2RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP41B2M2RT
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    PC Mount, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Material
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
    COPPER ALLOY
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    34A
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Depth
    6.86mm
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    Mom-Off-Mom
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Sealing
    EPOXY
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Contact Function
    (ON)-OFF-(ON)
  • Contact (DC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VDC
  • Length
    12.7mm
  • Body Height
    10.541mm
  • Actuator Length
    10.41mm