  • 3530N101J103LE
3530N101J103LE
advertisement
Manufacturer No:
3530N101J103LE
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-3530N101J103LE
Package:
Radial
Datasheet:
3530N101J103LE
Description:
100pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
3530N101J103LE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10000V 10kV
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Spacing
    0.380 9.65mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm