  • 3530N271J602LE
3530N271J602LE
advertisement
Manufacturer No:
3530N271J602LE
HK JDW NO:
438-3530N271J602LE
Datasheet:
3530N271J602LE
Description:
270pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
3530N271J602LE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    270pF
  • Lead Spacing
    0.380 9.65mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm