  • 35506R2FT
35506R2FT
advertisement
Manufacturer No:
35506R2FT
HK JDW NO:
792-35506R2FT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
3550, CGS Series, Thick Film, 6.2Ohm, 5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1294
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35506R2FT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    3550, CGS
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.197W 11.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm