  • 3550LP14A300T
3550LP14A300T
advertisement
Manufacturer No:
3550LP14A300T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-3550LP14A300T
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
3550LP14A300T
Description:
FILTER LOWPASS 3.55GHZ WIMAX
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3550LP14A300T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    3.55GHz Center
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    300MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • Insertion Loss (dB)
    0.65 dB
  • Average Input Power
    3W
  • Height
    711.2μm
  • Length
    1.6mm