  • 358S0102KAB100S22
358S0102KAB100S22
advertisement
Manufacturer No:
358S0102KAB100S22
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-358S0102KAB100S22
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
358S0102KAB100S22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated AC
    500V