  • 3615RL-07W-B50-B00
3615RL-07W-B50-B00
advertisement
Manufacturer No:
3615RL-07W-B50-B00
HK JDW NO:
567-3615RL-07W-B50-B00
Package:
Axial
Description:
FAN AXIAL 92X38.4MM 48VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
3615RL-07W-B50-B00
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.507lb 229.97g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2011
  • Series
    3615RL
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.360A
  • Max Power Dissipation
    17.3W
  • Current Rating
    360mA
  • Approval Agency
    CE, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    6200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    129.9 CFM (3.64m3/min)
  • Noise
    59.0 dB(A)
  • Voltage Range
    36V~55.2VDC
  • Static Pressure
    0.890 in H2O (221.7 Pa)