  • 3640GA682KAT3A
3640GA682KAT3A
advertisement
Manufacturer No:
3640GA682KAT3A
HK JDW NO:
66-3640GA682KAT3A
Package:
3640 (9110 Metric)
Datasheet:
Description:
6800pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.360Lx0.402W 9.14mmx10.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
3640GA682KAT3A
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    3640 (9110 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.402W 9.14mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    10.2mm
  • Width
    9.14mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm