  • 3640Y1K00105MXRWS2
3640Y1K00105MXRWS2
advertisement
Manufacturer No:
3640Y1K00105MXRWS2
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-3640Y1K00105MXRWS2
Description:
StackiCap™ 1μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.362Lx0.417W 9.20mmx10.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
3640Y1K00105MXRWS2
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    StackiCap™
  • Size / Dimension
    0.362Lx0.417W 9.20mmx10.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.177 4.50mm