  • 36501E47NJTDG
36501E47NJTDG
advertisement
Manufacturer No:
36501E47NJTDG
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-36501E47NJTDG
Package:
Datasheet:
36501E47NJTDG
Step5Bar-code shipping tag
36501E47NJTDG
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    450mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    760μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47 nH
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    830mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Height
    610μm
  • Length
    1.27mm