  • 3681S-1-104L
3681S-1-104L
advertisement
Manufacturer No:
3681S-1-104L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-3681S-1-104L
Package:
Datasheet:
3681S-1-104L
Description:
Precision Potentiometers 100K Ohms Digital +/- 3% tol 10% res
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3681S-1-104L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    3680
  • Size / Dimension
    Square - 0.650Lx0.930W x 1.050 H 16.51mmx23.62mmx26.67mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    100kOhm
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W