  • 36DY122F450CB2A
36DY122F450CB2A
advertisement
Manufacturer No:
36DY122F450CB2A
HK JDW NO:
874-36DY122F450CB2A
Datasheet:
36DY122F450CB2A
Description:
36DY 1200μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.579Dia 65.50mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
36DY122F450CB2A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    36DY
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    2.579Dia 65.50mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1200μF
  • Lead Spacing
    1.126 28.60mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    3.252 82.60mm