  • 372-CLEAR-48MMX100M
372-CLEAR-48MMX100M
advertisement
Manufacturer No:
372-CLEAR-48MMX100M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-372-CLEAR-48MMX100M
Package:
100
Datasheet:
Description:
TAPE SEALING BOX CLEAR 48MMX100M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
372-CLEAR-48MMX100M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Box
  • Package / Case
    100
  • Weight
    9.371218kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2006
  • Series
    Scotch® 372
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Usage
    Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polypropylene Film
  • Tape Type
    Box Sealing
  • Length
    328' 100m 109.3 yds
  • Width
    1.89 48.00mm
  • Thickness
    0.0022 2.2mils 0.056mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0008 0.8mils 0.021mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0014 1.4mils 0.036mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25