  • 374724B00035G
374724B00035G
advertisement
Manufacturer No:
374724B00035G
HK JDW NO:
4-374724B00035G
Package:
BGA
Datasheet:
374724B00035G
Description:
HEAT SINK BGA 35 X 35 X 18 WITH PAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
374724B00035G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    BGA
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount
  • Color
    Black
  • Depth
    35mm
  • Attachment Method
    Thermal Tape, Adhesive (Included)
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.709 18.00mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    5.20°C/W @ 200 LFM
  • Thermal Resistance @ Natural
    15.30°C/W
  • Power Dissipation @ Temperature Rise
    3.0W @ 50°C
  • Height
    18mm
  • Length
    1.378 35.00mm
  • Width
    1.378 35.00mm