  • 37F1-BB2-AP2
37F1-BB2-AP2
advertisement
Manufacturer No:
37F1-BB2-AP2
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-37F1-BB2-AP2
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Keypad 16 Key Terminal Pins 200mA 24VAC 24VDC 5N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
37F1-BB2-AP2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Key Color
    Silver
  • Legend Color
    Black
  • Height
    9mm
  • Length
    73mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    Dust Tight, IP68, Waterproof
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Package / Case
    Metal
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    37F
  • Feature
    Anti-Vandal
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Depth
    73mm