  • 3852510KBL
3852510KBL
advertisement
Manufacturer No:
3852510KBL
Manufacturer:
Bulgin
HK JDW NO:
135-3852510KBL
Package:
Datasheet:
3852510KBL
Step5Bar-code shipping tag
3852510KBL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Rear
  • Series
    380
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Type
    Standard
  • Current Rating (Amps)
    16A AC
  • Ingress Protection
    IP40
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 12.70mm Dia