  • 392101M9524
392101M9524
advertisement
Manufacturer No:
392101M9524
HK JDW NO:
384-392101M9524
Package:
Datasheet:
392101M9524
Description:
POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
392101M9524
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Resistive Material
    Conductive Plastic
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    392
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    100Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Termination Style
    Solder Hook
  • Actuator Type
    Slotted
  • Bushing Thread
    1/4-32
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.125 (3.18mm)
  • Rotation
    295°
  • Size - Body
    Round - 0.515Dia x 0.488 H 13.08mmx12.40mm
  • Number of Gangs
    1
  • Actuator Length
    0.625 15.88mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%