  • 3EZ170D2E3/TR8
3EZ170D2E3/TR8
advertisement
Manufacturer No:
3EZ170D2E3/TR8
HK JDW NO:
523-3EZ170D2E3/TR8
Datasheet:
3EZ170D2E3/TR8
Description:
650Ohms ±2% 170V 500nA @ 130.4V -65°C~150°C 3W DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
3EZ170D2E3/TR8
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Impedance
    650Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 130.4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    3W
  • Impedance-Max
    650Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    170V
  • Zener Voltage
    170V