  • 3EZ5.6D2E3/TR8
3EZ5.6D2E3/TR8
advertisement
Manufacturer No:
3EZ5.6D2E3/TR8
HK JDW NO:
523-3EZ5.6D2E3/TR8
Datasheet:
3EZ5.6D2E3/TR8
Description:
2.5Ohms ±2% 5μA @ 2V -65°C~150°C DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
3EZ5.6D2E3/TR8
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-204AL (DO-41)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    3W
  • Impedance-Max
    2.5Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.6V