  • 3M 4905 CIRCLE-1.5-100
3M 4905 CIRCLE-1.5-100
advertisement
Manufacturer No:
3M 4905 CIRCLE-1.5"-100
HK JDW NO:
2-3M 4905 CIRCLE-1.5"-100
Package:
Description:
TAPE DBL COATED 1 1/2" DIA 100PK
Step5Bar-code shipping tag
3M 4905 CIRCLE-1.5-100
    3 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VHB™ 4905
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Clear
  • Usage
    General Purpose
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~100°F 4°C~38°C
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Backing, Carrier
    Polyester Film
  • Temperature Range
    200°F 93°C
  • Width
    1.50 38.10mm 1 1/2dia
  • Thickness
    0.0200 20.0mils 0.508mm
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25