  • 3M 950 CIRCLE-1.500
3M 950 CIRCLE-1.500"-100
advertisement
Manufacturer No:
3M 950 CIRCLE-1.500"-100
HK JDW NO:
2-3M 950 CIRCLE-1.500"-100
Step5Bar-code shipping tag
3M 950 CIRCLE-1.500"-100
  • Color
    Clear
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic, 300
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Backing, Carrier
    Liner
  • Tape Type
    Adhesive Transfer
  • Temperature Range
    180°F 82°C Max
  • Width
    1.50 38.10mm 1 1/2dia
  • Thickness
    0.0050 5.0mils 0.127mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0050 5.0mils 0.127mm
  • Series
    950
Hot Sales in Thermal
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100