  • 3M 9629PC CIRCLE-1.500-100
3M 9629PC CIRCLE-1.500-100
advertisement
Manufacturer No:
3M 9629PC CIRCLE-1.500"-100
HK JDW NO:
2-3M 9629PC CIRCLE-1.500"-100
Package:
Description:
TAPE DBL COAT 1 1/2" DIA 100/RL
Step5Bar-code shipping tag
3M 9629PC CIRCLE-1.500-100
  • Series
    9629PC
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Adhesive
    Quick-Stick
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyethylene-Terephthalate (PET)
  • Temperature Range
    200°F 93°C Max
  • Width
    1.50 38.10mm 1 1/2dia
  • Thickness
    0.0040 4.0mils 0.102mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0035 3.5mils 0.089mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0005 0.5mils 0.013mm
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 9495MP 0.188 X 60YD
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 301+ 0.75 X 0.75-1000
3M 438 2 X 6-25
3M 438 2 X 6-25
3M 4926 1.5
3M 4926 1.5" X 5"-25
3M 4926 1.5" X 5"-25