  • 3M RP25 CIRCLE-0.75
3M RP25 CIRCLE-0.75"-5
advertisement
Manufacturer No:
3M RP25 CIRCLE-0.75"-5
HK JDW NO:
2-3M RP25 CIRCLE-0.75"-5
Package:
Description:
3M RP25 CIRCLE-0.75"-5 datasheet pdf and Tape product details from 3M (TC) stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
3M RP25 CIRCLE-0.75"-5
  • Series
    VHB™ RP25
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Backing, Carrier
    Acrylic Foam
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Temperature Range
    200°F 93°C Max
  • Width
    0.75 19.05mm 3/4dia
  • Thickness
    0.0250 25.0mils 0.635mm
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25