  • 3P0230002
3P0230002
advertisement
Manufacturer No:
3P0230002
HK JDW NO:
174-3P0230002
Package:
Datasheet:
3P0230002
Description:
Switch Thumb-Pushwheel Thumbwheel BCD Complement 10 0.1A 28VDC PC Board Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
3P0230002
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3P0230002.
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Front, Panel, Snap in
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    3P
  • Feature
    Dust Lens
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Contact Resistance
    300mOhm
  • Max Current Rating
    100mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 30VDC
  • Depth Behind Flange
    32.15mm
  • Output Code
    BCD Complement
  • Section Width
    0.300 7.62mm