  • 3P3233000
3P3233000
advertisement
Manufacturer No:
3P3233000
HK JDW NO:
174-3P3233000
Package:
Datasheet:
3P3233000
Description:
3P3233000 datasheet pdf and Thumbwheel Switches product details from C&K stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
3P3233000
    Copper Alloy
  • Contact Plating
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Feature
    Spacer Included
    10
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 31.65mm x 22.50mm
  • Contact Resistance
    300mOhm
  • Max Current Rating
    100mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 30VDC
  • Depth Behind Flange
    32.15mm
  • Section Width
    0.300 7.62mm