  • 3P3233002
3P3233002
advertisement
Manufacturer No:
3P3233002
HK JDW NO:
174-3P3233002
Package:
Datasheet:
3P3233002
Description:
Switch Thumb-Pushwheel Thumbwheel BCD Complement 10 0.1A 28VDC PC Board Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
3P3233002
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3P3233002.
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C
  • Feature
    Dust Lens, Spacer Included
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 31.65mm x 22.50mm
  • Contact Resistance
    300mOhm
  • Max Current Rating
    100mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Contact Rating @ Voltage
    0.1A @ 30VDC
  • Depth Behind Flange
    32.15mm
  • Section Width
    0.300 7.62mm