  • 3PLBR6L-230
3PLBR6L-230
advertisement
Manufacturer No:
3PLBR6L-230
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-3PLBR6L-230
Package:
Datasheet:
Description:
PILOT LIGHT 22MM INTEGRAL LED BL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3PLBR6L-230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.00mm)
  • Voltage
    230V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    29.80mm Dia